Please visit our company webpage on desktop

Contacts

e-mail
info@creamfinance.com
Latvia
creditON.lv
Czech Republic
creditON.cz
Poland
lendON.pl
Slovakia
creditONe.sk
Georgia
creditON.ge
CF_logo_grayscaleblog_bgr post_bgrcrediton-cz_logo-screditon-ge_logo-screditon-lv_logo-screditone-sk_logo-slendon-pl_logo-sedu_mapAustriaCanadaCzech RepublicDenmarkFinlandFranceGeorgiaGermanyIrelandIsraelItalyLatviaPolandRussiaSlovakiaSwedenUkraineUnited KingdomUnited States1_page_network NETWORK active_customersaverage_ageAge< 25Age25/33Age33/41Age41/49Age49/57Age57/65Age65 +22 %31 %20 %13 %7 %4 %3 %average_height198cmTALLEST PERSON155cmSHORTEST PERSON176cmAVERAGE HEIGHTcompany_statsAustriaCanadaCzech RepublicDenmarkFinlandFranceGeorgiaGermanyIrelandIsraelItalyLatviaPolandRussiaSlovakiaSwedenUkraineUnited KingdomUnited Statescompany_stats_oldISRAELGEORGIACANADAUSAGERMANYCZECH REPUBLICDENMARKSWEDENFINLANDLATVIARUSSIAUKRAINEPOLANDIRLANDFRANCEUNITED KINGDOMAUSTRIASLOVAKIAITALYcream_finance_universe_imgemployee_gender_distributiongender55%45%hobbies_curious_facts41% SPORT20% MUSIC19% OTHER13% ART16% TRAVEL10% BOOKS9% MOTOR SPORTS4% GAMING72%OF EMPLOYEESHAVE DONE SOCIALLYRESPONSIBLEACTIVITIESIN THE PASTYEAR67%EARLYBIRDS33%NIGHTOWLSlaptops_vs_desktops_in_our_offices 37% LAPTOPS 63% DESKTOPS 78% Linux- users Mac- users 11% 11% Windows- users loan_aprove31%88% Infografika_20.06 mony_vs_timeMONEYVSTIMEprinciple_lent_in020102011201220142013€ 1 000 000€ 2 000 000€ 3 000 000€ 4 500 000total_customers_with_loanstotal_registered_customers invest_bgr_1invest_bgr_2invest_bgr_3invest_picture Principle lent in € 0 2010 2011 2012 2014 2013 € 1,0 M € 2,0 M € 3,0 M € 4,5 M jobjob_picture49%MEN51%WOMEN28AVERAGEAGE2_page_fintech TECHNOLOGY FINANCE 2_page_fintech_2consumer_signinternet_signlending_signfacebook linked_in share-facebook share-linkedin twitter vk knowledge_map
 

KILKA SŁOW O NAS

CreamFinance zaczynało jako start-up 10 lat temu na Łotwie, a teraz  jest międzynarodową instytucją finansową działające na 5 rynkach na świecie. Pomimo dojrzałości dalej działamy zwinnie i elastycznie jak startup. Widzimy potrzebę innowacji i aktywnie poszukujemy ich na rynku.

Aktywnie działamy na scenie startupowej nie tylko spotykając się ze startupami i funduszami VC na konferencjach (np. Infoshare, Internetbeta), ale też jesteśmy w jury konkursów startupowych (np. Carpathian Startup Fest).

W 2021 bylismy partnerem MIT Enterprise Forum CEE, który jest częścią globalnej sieci MIT Enterprise Forum, związanej z najlepszą na świecie uczelnią technologiczną – Massachusetts Institute of Technology. Byliśmy tam partnerami z takimi firmami jak PZU czy Żabka.

 

KOGO SZUKAMY?

Szukamy startupów na wczesnym etapie rozwoju (najlepiej z MVP), które posiadają

W naszym kręgu zainteresowania są nie tylko startupy fintechowe, ale też innowacje wspierające kluczowe obszary firmy jak: ryzyko, obsługa, windykacja czy marketing i sprzedaż.

 

CO OFERUJEMY?

Wspieramy startupy w różnorodny sposób. W zależności  potrzeb może być to mentoringu, możliwość walidacji pomysłu na naszych klientach/systemach aż po potencjalną inwestycje kapitałową.

Owocna współpraca na rynku polskim może być ogromnym krokiem milowym do wprowadzenia rozwiązania na innych naszych rynkach. Aktywnie wspieramy sprawdzone rozwiązania do pozostałych krajów z grupy (Łotwa, Czechy, Hiszpania i Meksyk).

 

SUCCESS STORY

Naszym największym sukcesem jest współpraca z łotewskim startupem Ender Turing w ramach programu MIT Enterprise Forum CEE.

Ender Turing dostarcza rozbudowane narzędzie dla Call Center do analityki rozmów bazujące na sztucznej inteligencji. Dzięki rozpoznawaniu mowy jest w stanie przeanalizować 100% wykonanych rozmów co umożliwia szybsze szkolenie agentów, podnoszenie jakości rozmów oraz zwiększa satysfakcje klientów.

CreamFinance stworzył specjalne warunki do pierwszego przetestowania tego rozwiązania w Polsce. Dzięki „przesłuchaniu” tysięcy rozmów naszych konsultantów narzędzie to było w stanie nauczyć się języka polskiego, a cały system sprawdzić się w działaniu. Po zakończonym z sukcesem Proof of Concept narzędzie to zostało na stałe wdrożone w Polsce i rozreklamowane w innych oddziałów CreamFinance (na początek do Meksyku i Hiszpanii).

Ender Turing dzięki współpracy z CreamFinance nauczył swoje narzędzie języka polskiego, zdobył cenny feedback od biznesu, ale także znacznie przyspieszył pozyskiwanie nowych klientów w Polsce poprzez oferowanie gotowego produktu oraz wspólne aktywności PR. Jednak największym bonusem jest szansa na przyspieszenie ekspansji globalnej na rynki hiszpańskojęzyczne dzięki współpracy z CreamFinance Spain i Mexico.

Kolejnym przykładem efektywnej współpracy to Eskekit – platformą do inwestycji. Wprawdzie pomysł nie jest nowy, ale projekt ten charakteryzuje się wyjątkową technologią. Od wcześniej istniejących platform odróżnia się natychmiastowymi inwestycjami i wypłatami środków oraz w pełni zautomatyzowanymi procesami.

 

KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu z Arturem Kowalskim Dyrektorem Marketingu i Sprzedaży, który jest odpowiedzialny za współpracę ze startupami:

X