Please visit our company webpage on desktop

Contacts

e-mail
info@creamfinance.com
Latvia
creditON.lv
Czech Republic
creditON.cz
Poland
lendON.pl
Slovakia
creditONe.sk
Georgia
creditON.ge
CF_logo_grayscaleblog_bgr post_bgrcrediton-cz_logo-screditon-ge_logo-screditon-lv_logo-screditone-sk_logo-slendon-pl_logo-sedu_mapAustriaCanadaCzech RepublicDenmarkFinlandFranceGeorgiaGermanyIrelandIsraelItalyLatviaPolandRussiaSlovakiaSwedenUkraineUnited KingdomUnited States1_page_network NETWORK active_customersaverage_ageAge< 25Age25/33Age33/41Age41/49Age49/57Age57/65Age65 +22 %31 %20 %13 %7 %4 %3 %average_height198cmTALLEST PERSON155cmSHORTEST PERSON176cmAVERAGE HEIGHTcompany_statsAustriaCanadaCzech RepublicDenmarkFinlandFranceGeorgiaGermanyIrelandIsraelItalyLatviaPolandRussiaSlovakiaSwedenUkraineUnited KingdomUnited Statescompany_stats_oldISRAELGEORGIACANADAUSAGERMANYCZECH REPUBLICDENMARKSWEDENFINLANDLATVIARUSSIAUKRAINEPOLANDIRLANDFRANCEUNITED KINGDOMAUSTRIASLOVAKIAITALYcream_finance_universe_imgemployee_gender_distributiongender55%45%hobbies_curious_facts41% SPORT20% MUSIC19% OTHER13% ART16% TRAVEL10% BOOKS9% MOTOR SPORTS4% GAMING72%OF EMPLOYEESHAVE DONE SOCIALLYRESPONSIBLEACTIVITIESIN THE PASTYEAR67%EARLYBIRDS33%NIGHTOWLSlaptops_vs_desktops_in_our_offices 37% LAPTOPS 63% DESKTOPS 78% Linux- users Mac- users 11% 11% Windows- users loan_aprove31%88% Infografika_20.06 mony_vs_timeMONEYVSTIMEprinciple_lent_in020102011201220142013€ 1 000 000€ 2 000 000€ 3 000 000€ 4 500 000total_customers_with_loanstotal_registered_customers invest_bgr_1invest_bgr_2invest_bgr_3invest_picture Principle lent in € 0 2010 2011 2012 2014 2013 € 1,0 M € 2,0 M € 3,0 M € 4,5 M jobjob_picture49%MEN51%WOMEN28AVERAGEAGE2_page_fintech TECHNOLOGY FINANCE 2_page_fintech_2consumer_signinternet_signlending_signfacebook linked_in share-facebook share-linkedin twitter vk knowledge_map
 

Prezenty 2019 – zabawkowe trendy

06/12/2019

Czas, gdy dzieci są małe oznacza mniejsze wyzwania w kontekście zakupu dla nich zabawek. Kolorowe, miłe, wydające dźwięki, z funkcjami edukacyjnymi zapełniają pokoje dzieci do czasu, gdy te zaczynają dorastać. Coraz lepiej zorientowane w nowoczesnym świecie dzieciaki nie tak łatwo obłaskawić byle zabawką. Często więc wybieramy złoty środek, w postaci ładnej koperty z uniwersalną zawartością. Warto jednak poszukać ciekawego prezentu.

Edukacja i rozrywka

Niezależnie od wieku dzieci, tendencje i trendy na rynku zabawek zmierzają w kierunku rozrywki i edukacji. Ciekawym jest również fakt, że nisza jaka powstała wraz z dynamicznym rozwojem obszaru gier komputerowych i gadżetów elektronicznych, zajęta została przez producentów klocków, gier planszowych i puzzli.

Skoro wspomnieliśmy o grach komputerowych, ale także tych na konsole, przyznać należy, iż zagarnęły dla siebie znakomity kawałek tortu. Nie ma się w zasadzie czemu dziwić jako, że świat przecież się komputeryzuje od dłuższego czasu. Naturalnym więc trendem jest umieszczanie bohaterów komiksów i książek w świecie cyfrowym. Dominujące jeszcze kilka lat temu plastikowe figurki herosów zmieniły oblicze. Dziś uśmiechają się, walczą i przeżywają swoje przygody w świecie globalnej sieci.

Zegarki?

Grupą, która z roku na rok buduje swoją pozycję i utrzymuje silny trend wzrostowy, są wszelakiego rodzaju inteligentne zegarki dla młodszych i nieco starszych dzieci. Smartwatch’e, pozwalają dziecku na korzystanie z najnowszych technologii i komunikację z rodzicami w dowolnym momencie, posiadają całkiem przydatny lokalizator GPS oraz szereg funkcji dostosowanych do wieku dziecka. Inną nieco lecz cieszącą się całkiem dużym powodzeniem grupą zabawek, jest coraz większa grupa zabawek edukacyjnych. Skąd takie zainteresowanie? Sprawa jest relatywnie prosta. Coraz więcej zabawek edukacyjnych posiada możliwość programowania oraz podłączenia do komputera. Stąd też wzrastający trend na kupowanie różnego typu robotów i dronów oraz mikroskopów i zestawów mikrokomputerów do samodzielnego złożenia nawet przez bardzo młodego człowieka. 

Nauka przez zabawę to czysta przyjemność, jeśli więc mamy do wyboru kolejną, podobną zabawkę z lubianym przez dziecko bohaterem i ciekawy produkt, który stymuluje rozwój intelektualny pociechy, nie wahajmy się i wybierzmy druga opcję. Im ciekawsza zabawka, tym większe prawdopodobieństwo, że będziemy się nią bawić wspólnie z dzieckiem.

Wiecznie modne klocki

Zabawka powinna podobać się dziecku i sprawiać mu jak najwięcej radości. Jeśli przy okazji zabawy dziecko może rozwinąć swój talent lub czegoś się nauczyć – tym bardziej warto. Stąd też rosnąca nieustannie popularność klocków Lego oraz wszelakich odmian i wariacji na ich temat. Połączone częstokroć tematycznie z popularnymi filmami i występującymi w nich bohaterami zajmują silną pozycję na liście najczęściej wybieranych zabawek. 

Bardzo pozytywnym jest, iż trend zabawkowy dotknął również obszar sportu i aktywności fizycznej. Z jednej strony rowery i deskorolki, z drugiej natomiast hulajnogi i inne elektryczne urządzenia pozwalające na całkiem szybkie poruszanie się na podwórku.

Wiodącym trendem są także zabawki, których działanie ma na celu pomoc w rozwijaniu kreatywności i wyobraźni dzieci. Dużą popularnością wśród takich produktów cieszy się między innymi piłka, która opowiada historie i dyktuje zadania do wykonania.

Oryginalność…

Wiele firm podczas wymyślania produktu i jego finalnej realizacji stawia na tzw. „WOW Effect”, którego celem oczywiście jest zaskoczenie, ale nie jednorazowe! Dziecko nie spodziewa się, że zabawka może zmienić kolor, lub kształt…a to okazuje się dopiero po…jej umyciu.

Interaktywność staje się być standardem na rynku zabawek. Producenci wykorzystują najnowsze rozwiązania z branży technologicznej pozwalające chociażby na rozmowę dziecka z zabawką. Nie zawsze są to super zaawansowane technologie, ale sam fakt, że zabawka reaguje na głos dziecka i jest w stanie wykonać konkretne zadanie, stanowi benefit poznawczy. Domek dla lalek, w którym dziecko może głosem włączyć i wyłączyć światło, otworzyć drzwi, czy sterować windą jest takim przykładem prostej, lecz całkiem przyjemnej interaktywności. Znakiem czasu jest fakt, iż twórcy światowego hitu, jakim pozostaje gra Monopoly wyeliminowali papierowe pieniądze wprowadzając płacenie kartami kredytowymi. Inna z kolei zabawka – interaktywna gąsienica zapoznaje dzieci z podstawowymi informacjami na temat programowania.

Trend budują też bardzo sprawnie zabawki przeniesione z „dorosłego świata”. Na rynku pojawia się coraz więcej zabawek wykorzystujących metodę druku 3D. Dzięki drukarkom dziecko będzie mogło zaprojektować, wydrukować i bawić się zabawkami stworzonymi od początku do końca przez siebie samego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

X